środa, 29 grudnia 2010

Wygodnie w 15 m2 kawalerce

Chciałabym Wam polecić pewną inspirację, którą odnalazłam na portalu apartment therapy
Kiedyś wziełam ołówek do ręki i zaprojektowałam jednopokojowe mieszkanie o powierzchni 25 m2, w którym swobodnie można by było zamieszkać na stałe. Taka powierzchnia dla jednej osoby wydaje się być optymalna. Wystarczy być świadomym swoich potrzeb i nie kopiować urządzenia wnętrz z kolorowych magazynów, bo każdy z nas ma odmienne nawyki. W przeciwnym razie może być pięknie, ale niewygodnie. Ale co tam 25m2, spójrzcie na to 15m2 studio:
Kliknij by zobaczyć plan
A tu artykuł ze zdjęciami wnętrza
Zdjęcia wnętrza
Dla mnie ta kobieta jest mistrzynią w zakresie organizacji :)
W garderobie 120 cm x 90 cm wyprawia wręcz cuda :)

Polecam !

7 komentarzy:

 1. Ojej, jak cudownie! Ta kobieta ma piękne mieszkanie. Nie wiem, czy mieszka sama, bo dla jednej osoby jest to rzeczywiście wnętrze optymalne, dla dwóch osób już trochę średnio, a gdy się ma dzieci, sprawa nabiera zupełnie innego wymiaru :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej mi się podoba miejsce na laptopa. Taki piękny ład w tym mieszkaniu. A szafa faktycznie niezła.

  Pozdrawiam Bartosz

  OdpowiedzUsuń
 3. Mieszkanie ładne, choć z racji zainteresowań potrzebuję nieco więcej przestrzeni. Nasze też nie jest duże, bo tylko 28 m użytkowych na 2 osoby, ale dzięki temu, że to poddasze, miejsca jest nieco więcej. Zaimponował mi porządek w szafie u tej pani, choć każda czystka w szafie zbliża mnie do ideału :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tofalaria :) kocham poddasza, mają swoje minusy zazwyczaj w zakresie termoizolacji, ale są bardzo przestronne i mają w sobie coś magicznego. Powierzchnia użytkowa do 1,39 m wysokości jest pomijana, a od 1,4 do 2,2 m liczy się tylko połowa - także 28 m poddasza to nie tak mało :) pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. tak jak w moim domu :) piękne wnętrze, a jakie inspirujące..

  OdpowiedzUsuń
 6. "Wystarczy być świadomym swoich potrzeb i nie kopiować urządzenia wnętrz z kolorowych magazynów, bo każdy z nas ma odmienne nawyki" No właśnie nie. Jeśli każdy z nas ma inne nawyki i potrzeby, to optymalna ilość metrów będzie różna. Ja na przykład niezmiernie sobie cenię możliwość odgrodzenia drzwiami kuchni od reszty mieszkania, jak również sypialni od salonu.
  Mam 43 m i chętnie zagospodarowałabym jeszcze jeden pokój (żeby nie mieć gabinetu w salonie).
  Jest jeszcze kwestia stylu - jeśli ktoś woli klasyczne meble, musi na nie przeznaczyć więcej miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 7. Powierzchnię użytkową liczy się od 1,90 m.

  OdpowiedzUsuń