wtorek, 8 listopada 2011

W obronie "klitek"

Trudno mi uwierzyć, że nasze pokoje z dzieciństwa, w których mieścił się nasz świat zabaw i fantazji były po prostu klitkami. Mając mały własny kącik, podobno, czegoś nam brakowało... Ja uważam małe pokoje za bardzo przytulne miejsca. Mój mąż wychował się w takim i do tej pory bardzo lubimy w tym pokoiku przebywać, a to tylko 8 metrów ze skosami...  To fakt, umeblowany był nieco ascetycznie: łóżko, biurko i półki na ścianie... ale czy potrzeba czegoś więcej?

Zdjęcie z: : caofficesystems.net
Zdjęcie z: www.andrasite.com
Zdjęcie z: www.andrasite.com

Zdjęcie z: st.houzz.com
Zdjęcie z: examiner.com
Zdjęcie z:  froghilldesigns.blogspot.com

4 komentarze:

 1. Ładne wnętrza. Zaskakujące, jak wiele można zyskać dodatkowego miejsca podnosząc łóżko wyżej, a przecież to w niczym nie przeszkadza. Chyba że ktoś ma zaawansowany lęk wysokości.
  Pozdrawiam i gratuluję ciekawego bloga.
  Hillwalker

  OdpowiedzUsuń
 2. Mały pokój sprzyja przytulaniu się ;) Mieszkaliśmy we dwójkę w 7-metrowym pokoiku przez rok. Połowę miejsca zajmował materac do spania. Jedyną wadą była mała bezwładność cieplna tego pomieszczenia. Grzejnik nie miał regulacji, zimą przy zamkniętym oknie natychmiast robiło się gorąco nie do wytrzymania, po uchyleniu okna - natychmiast zimno.
  Co do spania, to akurat uwielbiam spać blisko podłogi, im bliżej tym lepiej, więc jakiekolwiek łóżko chyba nie dla mnie. Jako dziecko tyle razy spadałam z różnych łóżek, że chyba tym muszę sobie tłumaczyć tę awersję do nich ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się ten cykl mieszkaniowy.

  Na tych zdjęciach jednak łóżka w pewien sposób zagracają. Gdyby zamiast nich był materac, który można schować, to byłoby znacznie więcej miejsca w ciągu dnia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, jak ja bym chciała takie pokoje. Póki co mam całkiem spore mieszkanie, ale 2-pokojowe. 2 pokoje i kuchnia z których każde ma po 20m2. Jak ja chętnie zamieniłabym te 2 duże pokoje na 3 mniejsze... No ale nie ma co narzekać. Dobrze, że w ogóle mam gdzie mieszkać i płacić czynszu nie muszę ;)

  OdpowiedzUsuń